انتخابات
تبلیغات
حساب ويژه
حساب کاربری
داشبورد انتخابات من امور مالی تنظیمات خروج از حساب

انتخابات سازمانی
انتخابات دانشگاه
انتخابات مدارس
انتخابات دولتی

راهنما و آموزش
همراه با مایکن
درباره مایکن تماس با مایکن شرایط و قوانین حریم خصوصی فرصت های شغلی
وبلاگ مایکن
زبان
English Español فارسی 中文 العربیة

درباره مایکن

مایکن اولین و پرقدرت‌ترین سیستم برگزاری انتخابات بصورت الکترونیکی می‌باشد که برگزاری انتخابات سریع، کم هزینه و بدون دغدغه را ممکن ساخته است.

درباره انتخابات الکترونیک

مایکن اولین و قوی‌ترین سیستم انتخابات است که به برگزاری انتخابات های الکترونیکی بصورت ایمن، راحت و سریع می‌پردازد. همه ساله، مایکن میزبان برگزاری هزاران انتخابات مختلف از نقاط گوناگون می‌باشد. مایکن ابتدا در سال ۱۳۹۴ به منظور راحت ساختن انتخابات شورای دانش آموزی مدارس شکل گرفت و در همان سال توسط چندین مدرسه و موسسه مورد استفاده قرار گرفت. طولی نکشید که مایکن یک قدم فراتر گذاشت و تصمیم به برگزاری انتخابات های دیگر گرفت. سال ها مطالعه فرایند روانشناسی رای دادن و رای دهدهی آنلاین، مایکن را بهترین و آسانترین بستر از نظر کاربران و کارشناسان برای رای دهی ساخته است و فرایند رای دهی و برگزاری انتخابات را فرایندی لذت بخش و دقیق تر ساخته است.

داستان مایکن

سامانه انتخابات الکترونیک مایکن در ابتدا یک ایده دانش آموزی بود که در سال 1394 توسط گروهی از دانش آموزان شهرستان کاشمر به نام "گروه نرم افزاری آچار" ساخته شد و در مدرسه خودشان و یک مدرسه دیگر در همان شهرستان به اجرا در آمد.
یکی از اعضای این گروه در مورد شروع انتخابات الکترونیک اینگونه میگوید: "یادم می آید، دانش آموز بودم و در کلاس ریاضی بودیم که معاون مدرسه به داخل کلاس آمد و از شروع انتخابات شورای دانش آموزی خبر داد، و من هم با خودم گفتم، یادم باشد من هم بروم و برای مراقب ها و شمارندگان رای صندوق های رای ثبت نام کنم و از امتحان آن روز نجات پیدا کنم... و در همین لحظه فکری به ذهنم رسید که چرا باید اصلا دانش آموزان این کار را بکنند، وقتی ممکن است تقلب شود و کلی از وقت دانش آموزان و کلاس ها گرفته شود وقتی کامپیوتر ها میتوانند رای ها را برای ما بشمارند، و این گونه بود که بر خلاف خواسته ام ( این که وقت کلاس گرفته شود و امتحان ندهم ) از همان روز شروع به کشیدن نقشه ها و نوشتن مایکن کردیم."
راحتی کار، امکانات گوناگون و سرعت سامانه، پشتوانه ای شد برای نسخه های جدید این سامانه، بطوری که گروه نرم افزاری آچار در 1395 نسخه جدید این سامانه را منتشر کرد و این بار با استقبال بیشتری از بسیاری از مدارس استان خراسان روبرو شد. این استقبال موجب دلگرمی آن گروه شد و جرقه ی نسخه جدید مایکن در ذهن نوابغ این گروه زده شد و توانستند با استفاده از روش ها و برخی اصول روانشناسی نسخه جامع تری از این سامانه را در سال 1397 منتشر کنند که از تقریبا از تمامی استان های کشور و بسیاری از مدارس مورد استفاده قرار گرفت و بدون هیچ گونه مشکلی توانست جوابگوی تمامی درخواست های مدارس و دانش آموزان باشد.